Odtieň podlahy má výrazný vplyv na charakter miestnosti

Svetla alebo tmavá? Výber je na Vás

Miestnosť so svetlou podlahou   Miestnosť s tmavou podlahou

Farba a textúra podlahy má významný vplyv na výsledný vizuálny efekt v miestnosti. Podlahy so svetlým odtieňom odrážajú viac svetla, ktoré miestnosť presvetľuje a opticky zväčšuje. Tento efekt je možné upraviť vhodnou voľbou farieb stien a nábytku. Veľmi dobre sa dopĺňajú napríklad svetlá drevená podlaha a tmavý nábytok.

Tmavšie odtiene naopak pohlcujú svetlo, robia miestnosť menšou a útulnejšou. Výrazný kontrast vznikne, ak použijete tmavé podlahy v kombinácii so svetlými farbami stien a nábytku. Tmavé podlahy je možné zvýrazniť pomocou vhodne zvolených tmavých farieb stien.

Odtieň použitých líšt má taktiež vplyv na celkový vizuálny efekt v miestnosti. Podlaha pôsobí rozmernejšie, keď majú lišty rovnakú farbu ako podlaha. Ak majú lišty rovnakú farbu ako steny, pôsobí podlaha útlejšie.

Rustikálne podlahy s výraznými farebnými rozdielmi vytvárajú svieži nádych, jednofarebné podlahy vytvárajú atmosféru v pokojnejšom nádychu.

Umiestnenie: Horizontálne - Vertikálne - Diagonálne

Smer určuje výsledný efekt

Laminátová podlaha inštalovaná podľa šírky miestnosti Laminátová podlaha inštalovaná podľa diagonálneho smeru Laminátová podlaha inštalovaná podľa dĺžky miestnosti

Výberom vhodného smeru Vašich nových laminátových podláh vo veľkej miere ovplyvňujete vizuálny efekt miestnosti. Pri pokladaný podláh podľa šírky miestnosti, miestnosť bude pôsobiť širšie. Ak budete pokladať podlahy podľa dĺžky miestnosti, miestnosť sa bude javiť dlhšia. Výsledný efekt sa zväčšuje, ak použijete podlahy so zrezanými hranami (napríklad z rady EGGER Emotion - Medium.

 

Podlahy s dizajnovo zaujímavou úpravou Woodvision

Niektoré podlahy majú špeciálnu povrchovú úpravu:

Okraje lamely majú dizajnovo zaujímavo upravené hrany - zrezané okreje lamiel.

 

Zrezanie hrany jednotlivých lamiel vytvára viditeľné spoje na miestach, kde sa spájajú dve lamely. Zrezané hrany posilňujú drevený charakter podlahy a robia laminátovú podlahu autentickejšou.

 

Zrezanie na dlhých hranách - Woodvision V2

Zrezanie na dlhých aj krátkych hranách - Woodvision V4

 

Nekonečné možnosti

Dizajn laminátových podláh

Pokiaľ ide o dizajn laminátových podláh, Vaše možnosti sú takmer nekonečné. Napríklad môžete použiť podlahu ako prirodzené delenie miestnosti. Stačí vhodné vybrať odtiene použitých podláh.

 

Zaujímavo pôsobí podlaha, ktorá sa skladá z dvoch kontrastných odtieňov. Pri návrhu rozloženia lamiel sa pohráte s fantáziou a kreativitou.

Hľadať

Košík  

Žiadne produkty

Poštovné 0,00 €
DPH 0,00 €
Spolu 0,00 €

Ceny s DPH

Pokladňa